SLIDER

Ta woda przyspieszy Twój metabolizm!

Nawadnianie organizmu jest ważne - każdy o tym wie. Ale ile można pić tej wody? Są dni, kiedy potrafię bez problemu wypić nawet 4 litry, ale są też dni, kiedy nie mam ochoty na nią patrzeć. Ale nie poddam się! Czas na eksperymenty z wodą w roli głównej. Już kiedyś sprawdziła się u mnie woda z cytryną


Tym razem padło na wodę, która na zagranicznych blogach bije rekordy popularności. I powiem Wam, że coś w tym jest! Woda cytrynowo-ogórkowa ma przepyszny orzeźwiający smak i posiada wiele zalet!

1. Nawadnia i oczyszcza organizm


Odpowiednie nawilżenie organizmu pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała, pomaga w pracy układu krwionośnego, a dodanie smaku tej wodzie powoduje, że chcesz jej pić więcej i więcej! Ponadto flawonoidy zawarte w cytrynie oczyszczają wątrobę.

2. Dostarcza witamin minerałów


Woda sama w sobie nie ma wartości odżywczych i nie dostarcza nam witamin. Dodanie ogórka powoduje zwiększenie wartości wody o witaminę K oraz witaminy A i B6. Ponadto witaminy i składniki mineralne pochodzą z surowców naturalnych, więc są lepiej przyswajalne przez organizm niż ich syntetyczne odpowiedniki.3. Pomaga w odchudzaniu


Napój ten jest bardzo niskokaloryczny (ogórek zawiera 6 kcal w 100 g). Sok z ogórka przyczynia się do szybszego spalania kalorii i usuwania nadmiaru wody z organizmu. Dodatkowo woda ta hamuje apetyt, co zapobiega podjadaniu między posiłkami. 

4. Wpływa na stan mięśni


Krzem zawarty w ogórkach wpływa dobrze zarówno na skórę, jak i mięśnie. Jest to świetny wybór, jeśli w swoim planie treningowy masz uwzględniony trening siłowy. Jedna szklanka wody cytrynowo-ogórkowej daje Ci pewność, że Twoje mięśnie mają wszystkie składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego działania. 

5. Odkwasza organizm


Cytryny i ogórki mają właściwości zasadowe, więc pomagają organizmowi funkcjonować na optymalnym poziomie. Zakwaszenie wpływa negatywnie na organizm - zaczynają boleć stawy, wypadać włosy. Picie wody cytrynowo-ogórkowej temu zapobiega.


Dajcie znać, jak się u Was sprawdza, bo ja zamierzam eksperymentować, ale kilka karafek tej wody już u mnie poszło:) 

Na zdrowie! 
Magda!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© Racja pielęgnacja • Theme by Maira G.